Francuski. Komunikat urzędowy.

21/X w południe.

Paryż, 22.10. Na froncie nad Aisne`ą w ciągu nocy trwały gwattowne walki artyleryjskie. Baterje francuskie spowodowały eksplozję nieprzyjacielskiego składu amunicji. W okolicy Laffaux utarczki oddzialów wywiadowczych; Francuzi wzięli jenców. Liczne natarcia niemieckie na zachód od wzgórza Cornillet, na obu brzegach Mozy oraz w odcinku La Chapelotte pozostały bez skutku. Niemcy zostawili jeńców w rękach francuskich. Zresztą wszędzie noc minęła spokojnie.

 

21/X wieczorem.

Paryż, 22.10. W ciągu dnia nie wydarzyło się nic szczególnego. Walka artyleryjska stawała się od czasu do czasu dość gwałtowną w różnych miejscach frontu nad Aisne`ą, szczególnie w okolicy Ailles - Cerny. Według uzupełniających informacji atak niemiecki, o którym już donosił poprzedni komunikat francuski, na północo-zachód od Bezonvaux, przeprowadzony był z wielką gwałtownością. Po zaciętych walkach oddziały francuskie odrzuciły atakującego, pozostając w posiadaniu swych stanowisk. Wieczorem dnia 21 b. m. samoloty niemieckie rzuciły 60 bomb na Dunkierkę. Ofiar pomiędzy ludnością cywilną nie było.

 

Nowa Gazeta, 23-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.