Komunikaty francuskie.

4/X w południe.

Paryż, 5.10. Noc minęła dość spokojnie, tylko na prawym brzegu Mozy działalność artyleryjska z obu stron była bardzo ożywiona. W drodze odwetu za ostrzeliwanie przez Niemców Bar-le-Duc samoloty francuskie ostrzeliwały Frankfurt n. M. i Rasstadt. (WAT).

 

4/X wieczorem.

Paryż, 5.10. Walki artyleryjskie i na granaty ręczne na płaskowzgórzu na po ludnie od Aille. Atak niemiecki na zachód od La Pompelle został odrzucony. Na prawym brzegu Mozy walka artyleryjska była przez cały dzień bardzo ożywiona. W godzinach porannych odrzucili Francuzi atak niemiecki, skierowany na jeden z ich rowów na północ od wzgórza 344. Artylerja francuska wzięła pod swój ogień oddziały niemieckie gromadzące się w tej okolicy. (WAT).

 

Nowa Gazeta, 06-10-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.