Położenie wojenne.

Na za chodzie w odcinku bitwy nad Sommą impet walk w ostatnich dniach osłabł, nieco — głównie także wskutek niepogody. W poniedziałek oddano przeciwnikowi kilka zupełnie rozstrzelonych rowów na wschód od Ginchy i Combles. Zresztą ataki wszystkie odparto.

 

Na wschodzie wojska niemieckie i austro-węgierskie zdobyty przyczółek mostowy pod Zarzeczem nad Słochodem (na północ od linji kolejowej Kowel-Sarny). Na zachód od Lucka nowe ataki rosyjskie się nie powiodły. W Galicji nad Narajówka (na północ od Halicza) zyskano w kontrataku na terenie. W Karpatach bukowińskich natomiast odnieśli rosjanie lokalne sukcesy.

 

Na froncie węgiersko . rumuńskim, i to w południowej jego części, starli się rumuni z wojskami niemieckiemi i zostali odrzuceni za Petroseny. Zdaje się, że rumuni wzięli część sił z tego frontu do Dobrudiy, gdyż stąd donosi komunikat niemiecki, że armia rumuńsko-rosyjska otrzymała posiłki i broni się w nowych pozycjach z największa zaciętością.

 

Kurjer Poznański, 22-09-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.