Choroba Brygadyera Piłsudskiego

Brygadyer Piłsudski przyjechał onegdaj do Lwowa w towarzystwie porucznika Wieniawy (dra Boi. Długoszowskiego) celem zasięgnięcia porady lekarskiej. Jak donosi „Dziennik polski" Brygadyer Piłsudski, aby wyleczyć się z malaryi poleskiej, której nabawił się w okopach, wziął 4-tygodniowy urlop i czas ten spędź pod opieką lekarską swego adjutanta por. Wieniawy (dr. Boi. Długoszowskiego).

 

Z powodu swego stanu zdrowia

nie składał Brygadiyer Piłsudski we Lwowie żadnych wizyt, i wyjątkiem u komendanta miasta gen. Rimla. również nie przyjął nikogo z mnóstwa osób, nawet bardzo bliskich, które chciały spojrzeć w twarz wodza, na której niestety choroba ostatnich tygodni wycisnęła wyraźne piętno. Tylko oczy pozostały zawsze te same spokojne, dobre oczy człowieka, który zna swoją siłę.

Po południu odbyło się konsylium lekarskie które orzekło, dokąd komendant ma się udać dla poratowania zdrowia. Miejsce jego pobytu jednak będzie trzymane w tajemnicy, komendant bowiem chce być zupełnie odcięty od świata, aby istotnie zaznać spoczynku i wytchnienia. Tymczasem wyjeżdża prawdopodobnie na wieś, a właściwą kuracyę rozpocznie dopiero za jakie dwa tygodnie.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 8-03-1916

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.