Storpedowanie parowca greckiego przez Niemców.

Ateny. (B. kor.). Według urzędowego sprawozdania parowiec grecki „Dimitr Kolandrls", 3700 ton, płynący z Aleksandryi z mieszanym ładunkiem do Anglii, po drodze, w oddaleniu 150 mil od Aleksandryi, został storpedowany przez niemiecką łódź podwodną. Załoga opuściła okręt w łodziach, które łódź podwodna przez jakiś czas ciągnęła na linie. Pewien angielski parowiec, który był w drodze do Aleksandryi, wziął rozbitków na pokład, został jednak przez tę samą łódź podwodną storpedowany w oddaleniu 25 mil od Aleksandryi. Grecy i Anglicy uratowali się w łodziach i zostali przez inny angielski parowiec o 3 mile od Aleksandryi wzięci na pokład i wysadzeni na ląd.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-12-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.