Serbia a Bułgaria.

Mediolan. 21. sierpnia. (WAT.) Korespondent londyński Corriere delta Sen donosi, podstawie otrzymanych wiadomości z Niżu, że porozumienie pomiędzy Bułgarią a Serbia jest możliwe. Porozumienie to bedzie polegać jedynie tytko na uregulowaniu granic pomiędzy Serbja a Bułgaria. Ciekawem jest koncentrowanie wojsk austryjacko-niemieckich na granicy węgierskiej pod Orsova, w odległości 69 kilometr. od granicy bułgarskiej, gdzie znajduja się bogate kopalnie miedzi i jedyna linia kolejowa, łącząca Serbie przez Rumunię z Rosja. Przypuszczają ma to na celu aby Rumunia, w razie austryjackiej ofenzywy przeciw Serbii nie mogła nic przedsięwziąć bez pomocy Bułgarii. Klucz rozwiazania zagadki co do Serbii i Bułgarji spoczywa wciąż jeszcze w Macedonii.

 

Kurjer Poznański, 24-08-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.