Bunty w armii rosyjsk. pod Przemyślem.

Wiedeń, 9 stycznia.

Korespondent wojenny „Reichspostu” donosi:

 

Dokoła Przemyśla panuje względny spokój. Próby ataków rosyjskich spełzają bez rezultatu. Załoga twierdzy urządza stale wycieczki których rezultatem jest zdobycz w jeńcach i materyale wojennym. Komunikacya pocztowa jest prawie regularna, o ile pogoda dopisuje, utrzymywana przy pomocy aeroplanów. Pod Przemyślem powtórzyły się bunty wśród wojsk rosyjskich, nie chcących iść do ataku. Kilka batalionów rosyjskich już odtransportowano. W dniach ostatnich wielu żołnierzy rosyjskich zostało zastrzelonych przez oficerów.

 

 

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-01-1915 (Foto.: Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany, 10/16-01-1915)

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.