Obrona Warszawy.

Piotrogród (T. A. P.) - W obronę Warszawy i zabezpieczenie jej przed okropnościami bombardowaniami wojska rosyjskie włożyły szczególną energię. Skupienie wojsk na odsiecz Warszawie i napór ich na Niemców były dokonane nawet szybciej, niż tego wymagały warunki strategiczne.

 

Niemcy liczyli, iż zdobędą Warszawę między 15 a 17 października.

 

 

W walkach na bagnety w lesie Moczydłowskim Sybiracy wzięli wielu rannych 20-go korpusu niemieckiego, szczególniej ucierpiał 17-ty korpus niemiecki i oddziały rezerwowe, które skierowały główne uderzenie w okręgu Błonie-Pruszków. Tutaj Sybiracy razem z pułkami wielkorosyjskimi zadali nieprzyjacielowi ogromne starty. Wiele wsi nieraz przechodziło z rąk do rąk.

 

Kuryer dla Wszystkich, 22-10-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.