Dyplomacja, wojna

Polska. - Wuju Samie! Idziesz pod parasolem, a mnie się za kołnierz leje.

Ameryka. - Niech ci się tymczasem leje! Ja jeszcze się namyślam, czy cię wziąć pod swoją opikę czy pozostawić ten byznes Francji?

Mucha, 18-02-1921

Tokjo 28-go marca. (E. E.) - Koncentracja floty amerykańskiej na oceanie Spokojnym stanowi przedmiot żywego zajecia japonskiego ministerjum, które koncentrację tę uważa za fakt wielkiej doniosłości politycznej.

 

Kurjer Warszawski, 29-03-1921

Ryga, 29. marca. Polska otrzymała od Rosyi, na mocy traktatu pokojowego, 30 lokomotyw i 300 wagonów.

 

Głos Śląski, 29-03-1921

Ateny 28-go marca. (P. A. T.) - Havas. Urzędowo donoszą: Atak wojska greckiego przeciw turkom trwa. Grupa południowo wzięła w okolicy Uszaku 820 jeńców i zdobyła 4 armaty oraz wiele materjału wojenngo. Grupa północna osiągnęła linję Bazardzik i Jenikiel.

 

Kurjer Warszawski, 29-03-1921

Anglik. - Z tym Gdańskiem, to komiczna historja! Niemiec przypuszcza, że Gdańsk jest jego, Polak sądzi, że Gdańsk będzie jego, a ja sobie wiem, że Gdańsk jest mój i będzie mój.

Mucha, 14-01-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.