Uroda i zdrowie

Kraków 9.11. (Pat) Dzienniki donoszą, że 2 b. m. zaszły pod Krakowem 2 śmiertelne wypadki cholery, przewleczonej zapewne przez jeńców bolszewików.

 

Ziemia Lubelska, 09-11-1920

Mimozie.

Z brodawkami do doktora. Środek o której Pani zapytuje bez wartości.

 

Starszej.

Siwiejącym włosom które miały odcień ciemny jakoto szatyn lub brunet przywróci kolor pierwotny lub bardzo zbliżony do dawnego Orizalina. Jest to tynktura bezbarwna, którą trzeba włosy zwilżyć, ale lekko żeby ze szczoteczki, którą się to robi nie kapało. Włosy trzeba zwilżać małemi pasmami, systematycznie pasmo po paśmie. To należy stosować kilka dni z rzędu, a po kilku dniach przetrzeć po wierzchu dodawaną do każdej flaszki brylantiną, która kolor utrwala.

Zawiedzionej. Skromny kącik wyznaczony na dział odpowiedzi nie pozwala na szerokie wywody. Streszczając się najmożliwiej, zwrócę uwagę Szanownej Zawiedzionej, że cudów od kosmetyki żądać nie powinniśmy. Sama pani mianując sie w liście osobą poważniejszą, powinna i rzecz samą traktować poważniej, a więc nie żądać od kremu Abaridowego, aby jeden słoiczek odnowił w zupełności mocno zaniedbaną cerę. Krem abaridowy musi być używany codziennie, nałogowo, bezustannie, tak jak mycie się, czesanie, ubieranie i t. d.

Aurelji.

Trzeba odróżniać bielenie cery bielidłami i wybielanie środkami które nie pobielają lecz wybielają. Środkiem pobielającym jest dajmy nato puder płynny Eau de Lys i używać go można bezpiecznie ale tylko do pobielania szyi, ramion, lub też puder bardzo bielący. Jeżeli się zaś chce cerę wybielić należy użyć kremu Preciozę, który ma własności usuwania opalenizny, piegów, żółtych plam, nawet powstałych wskutek cierpień wątrobianych. Krem Precioza jest zupełnie nieszkodliwy, a użyty powinien być na noc.

jest parafina, a mianowicie rozczyn miękkiej, białej parafiny, rozpuszczonej w benzynie. Do flaszki benzyny daje się tyle drobno pokrajanej parafiny, ile się w niej może rozpuścić aż do przesycenia. Tym rozczynem smaruje się przyszwy obuwia pędzlem, zrobionym ze szczeciny tak długo, aż skóra przestanie płyn przyjmować, co w niedługim czasie nastąpi, gdyż benzyna szybko odparuje. a parafina pozostaje w porach skóry. Bardzo korzystnie jest smarować tym rozczynem nie tylko przyszwy obuwia, ale także przesycić nim wszystkie szwy i spojenia.

 

Gwiazdka Cieszyńska, 20-11-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.