Jak dzisiejsza paryżanka wygląda.

Szalone wybryki obecnej mody paryskiej, która chce sobie powetować bolesne wojenne prywacye zmuszają też i same paryżanki do odpowiedniego upiększenia swego extelieur. Oto jak według opisu „Timesa" wygląda mieszkanka podsekwańskiej Ville-Lumiere:

 

Silne barwy na policzkach, płonące wargi, mocno napudrowana skóra i silnie podkreślone brwi ponad sztucznie lśniącemi oczyma to dzisiaj w Paryżu sine qua non. Niektóre panie używają pudru, który jest prawie żółty i całemu obliczu nadaje krzykliwy ton. Czerwień policzków i warg zbliża się do barwy pomidorów. Włosy w skrętach przylepione do policzków; oczy powiększone mają kształt dużych migdałów; dziwne te kobiety zmuszają nawet usta do przybierania szczególnego kształtu, a brwi osadzają wyżej, niż je natura umieściła. Ręce są do najwyższego stopnia obrobione przez manienie, paznogcie farbowane na krwisty kolor lśnią jak zwierciadełka. Palce usztywnione najwyszukańszymi brylantami. Na ramionach migocą, ciężkie wstęgi zamiast rękawów. Kostki u nóg są opięte szerokimi pierścieniami, nogi ujmują długie spiczaste pantofelki: całość sprawia wrażenie wyuzdanej huryski, która się stała kochanką dzikiego wodza barbarzyńskiego plemienia.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-01-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.