Paryski strajk w dziedzinie mody.

„Przez pól roku żadnych nowych nabytków" — tak brzmi obecnie najnowsze hasło sfer modnych towarzystwa w Paryżu. A prąd ten wywołuje opozycya wroga cłom, lakierni obłożono luksusowe towary któreto cła znów w formie dodatków oczywiście następnie figurują na rachunkach firm konfekcyjnych, dostarczanych klientom. Głównemi też znamionami paryskiej fizyognomii mody są przedewszystkiem suknie „tailleur", dziś stosowane nawet do toalet wizytowych. Używane do tychże bluzki nie są tylko coprawda bezpretensyonalnemi „koszulkami", ale mają różnorodne modne oryginalne fasony.

Obuwie jest oczywiście zawsze wytwornem „sans reproche", ponieważ spódniczki pozostały mocno krótkiemi. Zakieciki straciły na długości i mają specyalne swe znamię W postaci po bokach umieszczonych fałdów, kołnierz formę szalową i zapięte są w pośrodku na jeden jedyny tylko guzik, przez co ukazuje się z pod wykropi bluzka z Crepe - Georgette o jaskrawych ale harmonijnie dostosowanych haftach. Jaskrawość barw jest w ogóle nietylko dozwoloną, ale ogromnie en vogue wyłącznie jednak tylko w zastosowaniu do kapeluszy, haftów lub parasolek. Kostyumy same, jako takie, są wykonywane w barwach neutralnych: granatowej, bronzowej, piaskowej etc. Rękawiczki noszone są przeważnie białe, krótkie lub ze sztylpami. Biżuteryi nie używa się prawie wcale lub bardzo tylko dyskretnie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-05-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.