Moda nagości a estetyka.

Londyńskie dzienniki donoszą o interesującym odczycie, który wygłosiła w Londynie nadałem ton wykwintu i elegancyj i słynna z dobrego smaku lady Parry na temat tak modnego dziś obnażania się elegantek o niesłychanie głebako dekoltowanych toaletach wieczorowych.

 

Zjawisko to, które wywołało tyle burz i protestów przeciw nadmiernemu obnażaniu idą kobiet jest niesłychanie łatwem do wytłomaczenia. Dzisiejsze panie nosze na ulicy suknie obnażająca im części biustu, kark i szyję, a ponieważ w doskonała sukni, w której wychodzi się na ulicę, a toaletą wieczorową musi być znaczna różnica. czyż dziwnem jest, że dekoltaż ten sięga często poniżej talii i budzi zgorszenie w ludziach pamiątających skromne dekoltażki dam należących do przedostatniego pokolenia.

 

Muszą przyznać — zakończyła odczyt swój lady Perry — że gdy siedzą w teatrze i widzą przed sobą cały rząd pań obnażonych do talii, albo i poniżej, doznaje uczuć raczej przykrych, niż estetycznych. Dzisiejsza nagość jest tak brzydka, że raczej należałoby ją szczelnie przykrywać, niż odsłaniać tak często ku udręce cierpliwych oczu ludzkich.

 

Oto głos nie tyle mole purytanki ile estetki, z której wykwintnym smakiem liczy się dziś cały highlife londyński.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-02-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.