Męskie mody w Ameryce.

Pisma londyńskie donoszą o modach męskich w Ameryce, tak aktualnych w dobie obecne, gdy zdemobilizowana armia przywdziewa na nowo strój cywilny i gdy żołnierz zamienia się w dżentelmena — światowca.

 

Najnowszy model żakietu (catavay) zapina się na trzy guziki, a palto zimowe i jesienne ana dwa rzędy guzików.

Najmodniejszą linię wytwornego dżentelmena jest silnie wcięta talia równie przy paltach, jak frakach i amokingach. Pasek przy palcie jednorazowo wystebnowany luźno, ale wyraźnie zaznacza wcięcie. Luźny krój w plecach elegancko podkreśla szerokość ramion. Kamizelki bardzo głęboko wycięte zapina jeden guzik pod wykładaną klapą, a frak ma linię spiczastą i ostrą. Modny smoking jest długi, z fantazyjnemi, bo krzywemi kieszeniami, a sportowy ulster zdobią duże guziki, obciągnięte skórą. Szczególnie modną jest barwna bielizna, noszona jednak tylko w dzień, a faworyzowane w Anglii i Ameryce miękkie kołnierzyki i mankiety wciąż jeszcze ciesza się niesłabnącą popularnością.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.