Moda damska – suknie.

Nr. 1. Suknia letnia z płótna wełnianego, piorącego się doskonale, tak, jak muślin wełniany. Spódnica gładka, nieco zmarszczona na bokach i z tyłu, z przodu dwie fałdy zatrzymane haftowaną strzałką, ginące w szerokości spódnicy.

Stanik kimonowy z wykładanym kołnierzem; kamizelka batystowa w drobne zakładeczki. Krawat czarny.

 

 

Nr. 2. Żakiet trykotowy bawełniany, jedwabny łub wełniany, wygodny do noszenia na wsi po długiej grze lub przechadzce; tło czarne, kraty różowe. Kołnierz, mankiety i brzegi kieszeni gładkie czarne.

 

 

Nr. 3. Suknia sportowa z białej flaneli lub piki; długi karczek przy spódnicy zapiętej z przodu na guziki. Spódnica do kostek, ułożona w fakty, przyszyta do karczka stebnówką. Bluzka kimonowa z wykładanym kołnierzem i zapinanemi mankietami. Żakiet trykotowy wełniany może być zrobiony w domu na drutach lub z materyału trykotowego.

 

Nr. 4. Żakiet z sukna czerwonego. Rękawy wszyte do dużych pach tworzą całość z tyłem; przód, karczek, kołnierz i Wyłogi tworzy drugą część. Taki paltocik może być też zrobiony z materyału trykotowego.

 

 

Nasz Dom (tygodnik mód i powieści), 25/31-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.