Moda

Ilustracya nasza przedstawia najnowsze i najefektowniejsze modele jesiennych płaszców znanych firm paryskich Deferne, Drecolia i Poireta. Słynni twórcy mody zaprezentowali nam tutaj różnorodne fasony - umożliwiajac zaspokojenie indywidualnych wymogów... Mogą sobie wybrać coś zarówno panie o bujnej, kapryśnej fantazyi, jak i te o słonnościach bardziej praktycznych... Wszystkie zaś uwidocznione tutaj modele odznaczają sie szlachetnoscią linii, ktora wogóle cechuje modę tegoroczną.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1922

Suknie koronkowe „cape” zdobne fantastycznemi girlandami jedwabnych lub aksamitnych kwiatów i kapelusze ażurowe, oto ostatnie kaprysy paryskie mody. Czy te nowości są praktyczne? Chyba nie, ale mniejsza o to, skoro są tak ładne. Żadna kobieta nie poskarży się przecież na to, że suknia jej jest zbyt powiewną, że kołnierz z róż nie chroni dobrze od chłodu, a słońce wdziera się zuchwała poprzez ażurowy kapelusz… W pierwszym rzędzie chodzi kobiecie o to, aby się podobać, a tegoroczna moda letnia dopomaga jej wydatnie do osiągnięcia tego celu.

1) Suknia z krepy „majunga” barwy malwy, ozdoby i motywy ze strassu i pereł.

Olbrzymie kapelusze zaczynają w Paryżu wchodzić znowu w modę. Ilustracya nasza przedstawia dwa takie olbrzymy, zasłaniające zupełnie oczy. - Widzimy zatem kapelusz z czarnej słomki angielskiej zdobny fantazyą z pawich piór i wielką „capeline” ze złotej „borty” z ogromną strustą „pieureuse’a”.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 21-04-1922

Pierwsza rycina. Strój towarzyski z czarnej satyny z szerokim paskiem, bogaty hart, z pereł, części boczne i rękawy z gazy.

 

Druga rycina. Ubiór popołudniowy z czarnej i białej krepy Georgette, futerko na szerokich rękawach z gazy i pasek i inkrustaryą.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.