Wojenny placek i tanie keksy.

W „Gospodyni" poznańskiej znajdujemy receptę na „wojenny placek, przypominający piernik", która opiewa: Jeden funt mąki pszennej, 1 funt cukru, 2 całe jaja, 1 filiżankę dobrej, czarnej kawy, 2 łyżki kakao, 20 gwoździków utłuczonych i proszek Oetkera, skórę cytrynową.

 

Wyrobić wszystko razem, doskonale rozłożyć na blachę, wysmarowaną i upiec w piecu przychlebie.

 

Inna znów gospodyni domu podaje sposób wypiekania tanich keksów, który brzmi: ćwierć funta masła, 1 funt mąki pszennej, 4 cale jaja, 1 proszek Oetkera, 1 paczka cukru waniliowego lub 2. Wszystko zagnieć doskonale, wykrawać okrągło lub kwadratowe ciastka i piec w piecu. Jedna porcya taka daje 4 blaszki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-11-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.