Legomina parzona biszkoptowa.

 

Kwaterkę mleka zagotować z łyżką masła w kwartowym rondlu, i na gotujące się wsypać odrazu dobre dwie łyżki mąki białej osianej, mieszając ciągle na ogniu, aby grupki się rozbiły i ciasto od rondla odstało. Wtenczas wyłożyć na miskę, przestudzić, wbić po jednem żółtek, wsypać 2 łyżki cukru, a gdy ma iść w piec, ubić mocno pianę z 6 białek, wymieszać delikatnie, aby piany nie rozbić. zlać w rondel wysmarowany masłem i wysypany bułeczką. na 20 minut przed obiadem wstawić pod blachę i zaglądając dość często, obracać, aby się równo rumieniła, lecz bardzo ostrożnie, aby rondlem nie wstrząsnąć, bo legomina łatwo opadnie. Na półmisku posypać cukrem. Jest to bardzo smaczna i wygodna legom na.

 

Bluszcz, pismo tygodniowe ilustrowane poświęcone sprawom kobiecym, 08/14-05-1915

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.