Legomina z twarożku.

 

Jeden średni twarożek utrzeć w donicy na masę wałkiem, do tego trąc ciągle, wbić po jednem 4 żółka, wsypać 3 łyżki cukru, 2 łyżki śmietany, obetrzeć skórkę z cytryny i wsypać 2 łyżki przesianej pięknej nutki pszennej. Gdy wszystko jest uskutecznione, wałek łyżką drewnianą oskrobać i pozostawić ciasto, dopóki nie przyjdzie pora do wstawienia go w piec: wówczas ubić doskonale pianę z 4 jaj, wymieszać lekko, aby się bardzo nie rozbiła, zlać całą masę w rondel wysmarowany masłem i wysypany bułeczką, a na pół godziny przed obiadem wstawić w piec obracając często (ale ostrożnie, bo łatwo opadu) żeby się równo piekła. Powinna duża wyrosnąć. Chcąc się przekonać, czy legomina nie surowa, trzeba twrożek jej nakłuć do dna cienkiem drewienkiem lub słomką, a gdy po wyjęciu nic się na nich nie oblepi, będzie to znak, że już dobra. Wyjmować z pieca i zaraz podawać, bo prędko opada.

 

Bluszcz, pismo tygodniowe ilustrowane poświęcone sprawom kobiecym, 08/14-05-1915

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.