Zadania do nagrody. 13-08-1916

Kwadrat magiczny.

Litery tak poprzestawiać, by czytane w kierunku pionowym i poziomym dały to samo znaczenie.

a a a a

a a b b

g k o o

r r r r

Znaczenie wyrazów: 1) Ubranie drzew. 2) Pies. 3) Rzeka w Galicyi. 4) Mieszkaniec Azyi.

 

Przysłowiówka.

Z liter podanych słów ułożyć znane polskie przysłowie:

dla, eden, osa, dog, jar, sad i su.

 

Szarada.

 

Chcecie widzieć pierwsze - trzecie

Co pamiątki polskie chowa ?

Jedźcie wszyscy do Krakowa,

Bo tam tylko je znajdziecie,

Dwa - raz — imię białogłowy

Cały on jest osobowy.

 

 

Bilety wizytowe.

Z liter na biletach ułożyć zawód poszczególnych osób.

 

Za dobre rozwiązanie jednego z zadań powyższych ofiarowuje Redakcya przes losowanie 10 kalendarzy „Il. „Kur. Codz.". Rozwiązanie nadsyłać należy do soboty 19 b. m.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13 sierpnia 1916

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.