Zadania i zagadki – N 30

Szarada.

— Dokąd państwo jadą w sierpniu?

 

— Lekarz polecił pierwsze wspak — trzeci pierwszy wolelibyśmy jednak pojechać zagranice, naprzykład na trzecie drugie.

 

— Zdaniem pani ta druga miejscowość jest skuteczniejsza?

 

— Prawdę mówiąc, to kosztuje piąte rubli, co nawet mogłoby zaszkodzić naszej drugiej tzeciej. Pan wie, że nie jesteśmy zamożni. Znam męża i wiem, te będziemy piąte trzecie w najpierwszych hotelach, chociaż drugie piąte myśli byśmy w tańszych i równie dobrych. Piąte drugie myśli przepełnia mi głowę; czuje skrupuły i... dopnę swego. My tam pojedziemy wiesz pani czemu? Na przystani koncertuje tam znakomity cały, a ja przepadam za muzyką.

 

Tygodnik Ilustrowany, 25/31-07-1914

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.