Zadania i zagadki – N 28

Szarada.

Niech się powstrzyma czwarta pierwsza ciekawość;

blizki jest koniec rozwiązania powieści.

Pierwsze trzecie było jeszcze na świecie.

Wschód słońca miał nastąpić dopiero za pół godziny.

Druga czwarta z krzykiem unosiła się nad rzeką.

 

Nawet piętr drugie stworzenia glosami swoimi witały narodziny dnia.

Naraz odgłosy ustały, w powietrzu nastąpiło głębokie „pierwsze!"

Cisza zdawała się przypominać czwarte trzecie czwarte piąte układnego legawca.

Ozłocona promieniami zorzy pieknie przedstawiała się piąta pierwsza czwarta, owo miasto polskie. Przy jednej z ulic dwaj ludzie prowadzili rozmowę:

— A ja ci mówię Piotrze że to był huzar.

— Skąd wnosisz?

— Bo na kurtce miał całe—brzmiała odpowiedź.

 

Tygodnik Ilustrowany, 11/17-07-1914

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.