Kiedy kobieta jest najpiękniejsza!

Na to pytanie, nad którego rozwiązaniem myśleli już dużo i głęboko starożytni Rzymianie i Grecy, podtatusiały amator płci słabej i pięknej odpowiedziałby: Najpiękniejszym wiekiem kobiety jest lat - szesnaście... Natomiast młodziutki debiutant życiowy, niedoświadczony młodzieniaszek z westchnieniem zachwytu szepnie napewno: Najbardziej czarującą jest kobieta w niebezpiecznym wieku zdobna w okwitujący przepych swoich lat czterdziestu. czy czterdziestu pięciu...

 

Interesujący artykulik na temat najpełniejszego rozkwitu urody kobiecej i najbujniejszego tętna jej życia duchowego i intellektualnego publikuje londyński „Daily Maila. Tym razem zabrała głos Angielka, miss Barbara Larw, prezes jednego z klubów londyńskich, która twierdzi, iż po wielokrotnych, ożywionych dyskusyach, wszystkie jej towarzyszki doszły do przekonania, iż zenitem rozkwitu kobiecej piękności i jej życia duchowego jest wiek od lat trzydziestu pięciu do czterdziestu. „Nie chcąc być podejrzewaną, że piszę to pro domo sua oznajmia miss Lane, muszę zaznaczyć, te liczę zaledwie lat dwadzieścia cztery. Na podstawie ścisłych obserwacyi konstatują, że kobieta trzydziestopięcioletnia najgoręcej kocha życie, najnamiętniej pragnie kochać i być kochaną, a inteligeacya jej w tym właśnie okresie znajduje się na najwyższym stopniu rozwoju, równie, jak wdzięk w obcowaniu z ludźmi i ja czar jej fizycznych ponęt.

 

Tego samego zdania są lekarze, którzy twierdzą, te organizm kobiety trzydziestopięcioletniej jest najbardziej odporny na choroby, a ciało jej ma wówczas linie pełne harmonii ostatecznej dojrzałości. Poeci tak słusznie unieśmiertelniają piękność kobiety dojrzałej, porównywalne ją ze słonecznym, gorącym uśmiechem lata i z wspaniałym w swym najpełniejszym rozkwicie kwiatem róży.

 

„A zatem — kończy miss Lanc — kobieta trzydziestopięcioletnia nie powinna nigdy uważać młodej dziewczyny za groźną rywalkę. Dumna ze swego „średniego wieku”, strojna w doskonałości swej w zenicie rozkwitłej piękności duchowej i cielesnej, ona właśnie jest niebezpieczną rywalką młodej dziewczyny..."

 

Odwagi zatem, panie, stojące u progu „niebezpiecznego wieku" i z trwogą patrzące co rano w wierną tafle zwierciadła... Jesteście najpiękniejsze i najniebezpieczniejsze wówczas nawet, gdy złocista jesień usuwa wasze oczy delikatną mgłą melancholii i gdy w cudownym ogrodzie waszej piękności zaczynają powoli okwitać pierwsze najrozkoszniej pachnące róże waszych uśmiechów... h. f.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 05-06-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.