O karę cielesną

Ministerstwo sprawiedliwości oświadczyło się za utrzymaniem kory cielesnej dla skazanych na ciężkie roboty. Ministerstwo przyznaje, że chłosta, jako środek karny, ma swoje strony ujemne, że jednak jako środek wyjątkowy istnieje w Europie całej i odpowiada zupełnie celowi swemu.

 

 

Z tego względu „Rusk. Wied." przypominają, że przed 10 laty Rosja obchodziła, zniesienie kar cielesnych. Znamienity akt z dn. 24 sierpnia 1904 r. przyznawał, że zniesienie kary cielesnej dla obywateli wiejskich przyczyni się do utrwalenia dobrych obyczajów i poszanowania praw każdego, dla żołnierzy zaś wywoła podniesienie poczucia honoru wojskowego.

 

Organ ministerstwa sprawiedliwości „Żuru. Min. Justicji" (styczeń 1905 r.) nazywał karę cielesną „wstrętną karą" i „ciemną plamą" na ustawodawstwie rosyjskiem.

 

Dziennik Polski, 13-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.