Wybory do Rady m.

Wczoraj odbyły się wybory do Rady miasta Krakowa z Koła II A (wielka własność) i wybory z okręgów wyborczych Dąbie wraz z Brzeszczem i Głąbinowem i z okręgu Ludwinów.

W Kole II A na 396 uprawnionych do głosowania oddało głosów 240 wyborców. Wybrani zostali leowczycy: Beringer Wandalin 213, dr. Leo Juliusz, 236; dr Merz Ludwik, 213; dr Morawski Kazimierz, 216; Wasserberger Norbert, 203;

 

Największą ilość głosów po wybranych otrzymali dr. Łapiński 60 i dr. Ponikło Stanisław 6, dr Musil Franciszek 5, dr Drobniak 4 i Żeleński Gabryel 3, Szołajski 3.

W okręgu wyborczym Dąbie wybrany został r. m. Stanisław Szarek 83 gł.; 9 głosów otrzymał Franciszek Cieślik.

W Ludwinowie wybrany został Batko Józef 85 gł.; Abrahamer Maurycy otrzymał 14 gł.

 

* * *

 

Dzisiaj odbywają się wybory z Koła II B (mała własność). Lista komitetu mieszczńskiego – która przejdzie prawdopodobnie w całości – przedstawia się następująco: dr. Wacław Damski, prezes tow. wzaj. pomocy lekarzy, August Miedniak, Jan Godzicki, Józef Mitasiński, Jan Peroś, archit., Jlian Kwieciński, dr Rudolf Fruhling, adwokat.

Przeciw tej liście występuje silnie Stow. chrześc. właścicieli realności – z listą następującą: Drobniak Franc., inż. Matz Józef, rewid. kol., dr. Mussil Franc. adw., Słowiński Karol, dr Starzewski Mar., st. radca kol., dr Szołajski Al., Żeleńsk St., Gabryel, inż.

Nadto rękodzielnicy stawiają zamiast dra Damskiego na liście mieszczańskiej – p. Szcz. Rakisza, wicepr. Izby rękodz.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 20-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.