Duma przeciw polityce wewnętrznej caratu.

Petersburg, 18 maja.

 

Po ukończeniu rozpraw nad budżetem ministeryum spraw wewnętrznych, Duma przyjęła w sobotę 186 przeciw 95 głosom, formułę przejścia do porządku dziennego, wyrażającą potępienie dla polityki ministra spraw wewnętrznych, Makłakowa.

 

„Duma — brzmi rezolucya — jest przekonaną, że polityka ministerstwa spraw wewnętrznych wywołuje niezadowolenie szerokich mas ludności, przyczynia się do wzmocnienia prądów wrogich rządowi i przeszkadza przeprowadzeniu najwyższej woli, objawionej w manifeście. Osłabia to potęgę Rosyi i grozi jej niemniemani szkodami. Duma zwraca uwagę rządu na niebezpieczeństwo takiej polityki".

 

DYMISYA MINISTRA MAKŁAKOWA.

 

Petersburg. (T. wł.) W kołach dumskich zapewniają stanowczo, że minister spraw wewnętrznych Makłakow w najbliższych dniach ustąpi. Podobno wniósł on już dymisyę„ a jest pewnem, że car tę dymisyę przyjmie.

 

Ilustrowany kuryer codzienny,19-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.