Objęcie urzędu przez nowego marszałka.

Lwów, 18 maja.

Wczoraj o godz. 1 w południe odbyło się w gmachu sejmowym, w sali przyjęć, obok apartamentów marszałka, uroczyste wprowadzenie w urzędowanie nowego marszałka eksc. Stanisława Niezabitowskiego.

 

Marszałek pojawił się w bogatym stroju polskim w towarzystwie namiestnika, eksc. Korytowskiego, który przybył w pełnym mundurze galowym, z wielką wstęgą orderu Leopolda na piersiach. W sali recepcyjnej zebrani już byli i wszyscy członkowie Wydziału krajowego, z zastępcą marszałka, drem Pilatem na czele, wszyscy we frakach.

Po przemówieniu, wygłoszonem przez namiestnika Korytowskiego i odpowiedzi marszałka, streszczającego program swej przyszłej działalności — uroczystość została skończona.

 

Dziś w sali Unii Lubelskiej odbędzie się powitanie marszałka przez ogól urzędników Wydziału krajowego.

 

Ilustrowany kuryer codzienny,19-05-1914

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.