Polityka

Rząd zamierza nowemu Sejmowi przedłożyć projekt utworzenia w Warszawie województwa Grodzkiego, któremu podlegać będzie starostwo grodowe warszawskie, mające być utworzone w miejsce obecnego komisaryatu rządu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1922

Artykuł 9-ty ustanowiający liczbę mandatów wogóle, uchwalono w następujacej formie: "Wybory całego obszaru Rzeczypospolitej Polskiej wybierają 444 posłów, z czego 372 przypada z list okręgowych, a 72 z list państwowych".

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-07-1922

Średnia własność. - Jeżeli my tej baby przy prawie o danie nie utłuczemy na śmierć, to nie warci jesteśmy, aby nas święta ziemia nosiła.

Mucha, 09-12-1921

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 17 maja (Wir). Na porządku obrad jutrzejszego plenarnego posiedzenia Sejmu nie ma projektu orydnacyi wyborczej, natomiast trzeci punkt jutrzejszego porządku obrad obejmuje sprawozdanie posła Kędziora o projekcie monopolu tytoniowego.

 

Jutro więc będziemy świadkami orgii, jaką z cała czelnością agencji fabrykantów tytoniowych urządzą w Sejmie z pomocą narodowej demokracyi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-05-1922

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 30 listopada. (Wir). Podkomisya dla art. 53 projektu ustawy o daninie państwowej, która obradowała dziś popołudniu, nie osiągnie porozumienia w kwestyi, czy sprzedaż gruntów na pokrycie daniny ma się odbywać za zawiadomieniem Gidwn. Urządu Ziemskiego (projekt rządowy), czy za zgodą togo urządu (projekt ludowców). Na jutrzejszej pełnej komisyj skarbowo-budżetowej przyjdzie zatem do glosowania nad tym artykule,

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-12-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.