Człowiek prahistoryczny z Neanderthalu.

W jednym z poprzednich numerów podawaliśmy podobiznę czterech czaszek które były świadectwem ewolucyj człowieka. Jak wiadomo nauka do niedawnych czasów nie miała dokumentów na stwierdzenie hipotezy Darwina.

Takie dokumenty obecnie po-siadamy w postaci dwóch czaszek, które są czemś pośredniem między czaszką małpy a człowieka. Jedną z nich znaleziono r. 1856 w Neanderthal w Niemczech, drugą w Brohen Hill w Afryce przed paru tygodniami. Czaszka z Neanderthalu jest stosunkowo młodsza, natomiast człowiek z Broken Hill żył przypuszczalnie przed pół milionem lat Piękny wiek już żyje ludzkość, nieprawdaż? Uczeni oblekli tę czaszkę z Neanderthalu w ciało, naturalnie hipotetycznie i na rysunku i oto Jak wyglądała fizyognómia tego prahistorycznego naszego przodka. Silnie wysunięty przód twarzy, potężnie rozwinięte kości szczęki, grube wargi, głębokie oczodoły zbliżała nieco tego człowieka jakkolwiek jego ludnie cechy są już bardzo silnie uwydatnione.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-12-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.