Chłopiec czy dziewczynka?

Nie tylko młodziutkie mężatki I szczęśliwi ojcowie in sp e zadają, sobie to niepokojące pytanie od chwili, gdy przyszła mamusia zipie pilnie miniaturowe koszulki i czepeczki, a dumny tatuś bicza po składach mebli w poszukiwaniu — kołyski.

 

Niejeden uczony osiwiał i ołysiał nad rozwiązaniem problemy, polegającego zaś ścisłem oznaczeniu płci dziecka, zanim ujrzy ono światło dzienne. Wysiłki uczonych nie wydały jednak żadnego rezultatu i dopiero jedno z angielskich pism ogłosiło przed paroma tygodniami artykuł, który rzucił ciekawe światło na tą kwestyę, wywołując wśród czytelników prawdziwą senzscye.

 

Autor artykułu, znany londyński lekarz, twierdzi, że chłopcy i dziewczynki rodzi się seryami, w bezpośrednio następujących po sobie miesiącach. Jeżeli rodzie, mafią naprzykład dwanaścioro dzieci — sześciu chłopców i sześć dziewczynek, i jeżeli pierwsza dziewczynka urodziła się w styczniu, to następne dzieci, które urodzą się styczniu, marcu, maju, lipcu, wrześniu i listopadzie, będą płci żeńskiej, a te, które przyjdą na świat w lutym, kwietniu, czerwcu, sierpniu, październiku i grudnia, będą chłopcami.

 

Śmiała ta teorya wywołała w prasie angielskiej żywą polemikę, która wykazuje, że liczne przypadki przeczą jej i równio liczne ją potwierdzają. A młode mamusie, szyjące cierpliwie miniaturową wyprawkę, długo leszcze będą musiały czekać na ostateczne rozwiązanie dręczącego jo pytania: chłopiec, czy dziewczynka?

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-04-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.