Cynk w ciele ludzkiem.

Metal ten gra bardzo ciekawą i ważną rolę w organizmie.

Kady dzień przynosi nowe fakta które pozwalają nam głębiej spojrzeć w strukturę skomplikowanego mechanizmu, zwane, go ciałem ludzkiem. W tych dniach odkrył profesor Instytutu Pasteura w Paryżu Delezennne cynk w organiźmie ludzkim i zbadał rolę jaką ten metal w nim odgrywa.

 

Na myśl o cynku wpadł uczony w bardzo ciekawy sposób studyując jady wężowe.

Doświadczenia dokonywane przez uczonego nad sadami, stwierdziły, że cynk istnieje w nich w dość znacznej ilości 60% i że siła jadu zależy właśnie od ilości znajdującego się cynku. Otóż pewien chemiczny związek cynku ma własność rozkładania komórek ciała, a specyalnie jego kwasy nukleinowe.

 

Jeżeli zaś zauważymy, że t. zw. metabolizm komórek, to jest cały chemiczny proces żywienia się polega właśnie na rozkładzie kwasów nukleinowych, naturalnie w tempie o wiele powolniejszem, wypływa stąd całkiem logiczny wniosek, że i tutaj też cynk jest owym czynnściom istotnym, który ten proces odżywania się ułatwia, który pozwala ciału żyć i rosnąć. Naturalnie cynku tego jest bardzo niewiele. Ilość jego waha się między 1/50.000 a 1/10.000 części ciężaru data, renta zależną jest od danego indywiduum.

 

Te uczone badania biologa potwierdzają jeszcze w wyższym stopniu przekonanie, że czynności organizmu nie pochodzą od jakiegoś życiowego pierwiastka, tylko są wynikiem całkiem poprosili przemian chemicznych materyi nieżywej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-04-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.