Cudowny dom elektryczny.

Ten cudowny elektryczny dom, który podziwiają obecnie na wystawie tłumy w Londynie, przypomina bajki, które o zmierzchu opowiada dzieciom stara niania przy złotym blasku płonącego w piecu ognia.

 

Czy bowiem nie jest podobnym do bajki fakt, że w urządzonym z wszelkiemi finezyami nowoczesnego komfortu domu wystarczy przycisnąć odpowiedni guziczek, by niewidzialna czarodziejka-wróżka rozpaliła w kuchni ogień, ugotowała z błyskawiczną szybkością obiad, pozmywała klerze, pozamiatała posadzki i najbardziej zakurzone dywany zamieniła w lśniące jedwabiste arcydziele tkaczy z Persyi, czy Smyrny?

 

Dżentelman, palący papierosy, nigdy nie tęskni do zapałek, — wytworne cacko, w którem drży ukryty prąd elektryczny, zapala mu papierosa o każdej porze dnia i nocy. Kokietka, która chce mieć stale wdzięcznie zwinięte loki a l'angleise, nie lęka się, iż zbraknie jej spirytusu do maszynki, służącej do fryzowania włosów, gdyż ma do dyspozycyj prąd elektryczny.

 

I wszystkie te „cuda", cuda jak z bajki, kosztują tylko 50 funtów szterlingów rocznie, czyli że za tę sumę pani domu ma elektryczną pokojówkę, elektryczną kucharkę, idealny spokój w domu, żadnych hałasów, żadnych kuchennych dramatów i problematów, skąd wziąć węgla, by ugotować jutro obiad.. Szczęśliwa Anglia..

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-03-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.