Pustki w hotelach.

Skończyły się dobre czasy dla portyerów hałdowych. Zastój handlowy, wywalany zwyżka naszej waluty, spowodował ograniczenie zakupów, a tern samem wstrzymał przyjazd tak interesentów, jak również podróżujących handlowych. Przepełnione dotychczas hotele świecić zaczynają pasikami, a nieszczęśliwych portyerów czeka los, jaki spotkał wszelkich spekulantów, którzy wyzyskiwali przykrą sytuacye. Warszawscy portyerzy nie dali jeszcze za wygraną, żądając pomimo tego w hotelach drugorzędnych po 2.000 Mk za udzielenie pokoju, w pierwszorzędnych zaś wyższych sum. Podobnie także poznańscy ich koledzy, aczkolwiek trochę więcej skromni w wymuszeniu, chcieli nadal prowadzić to rentowne rzemiosło, jednakowoż zarządzone energiczne rewizye przez organa walki z lichwą poczęty krzyżować ich plany. Należy zwrócić się z apelem do podróżującej publiczności. ażeby wstrzymała się z wypłatą hotelowych łapówek.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-11-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.