Strajk w przemyśle drzewnym.

Już dawno nie mieliśmy w Poznaniu bezrobocia. więc trzeba było je zaaranżować w którejkolwiek badź gałęzi przemysłu. I znaleźli się aranżerowie, którzy Wybrali sobie dla odmiany przemysł drzewny. Od wtorku zatem świętują robotnicy w pracowniach stolarskich i fabrykach mebli i obrobki drzewa. Domagają się oni 8 mk. dokładki na godzinę, gdy tymczasem prawodawcy przyznać im chcą tylko 5 mk. Sprawa oparła się o sąd rozjemczy, który miał wydać Orzeczenie w poniedziałek. Z powodu niedostatecznej jednak liczby ławników odroczono decyzję do środy.

Pracobiorcy. a raczej aranżerowie strajku, którym widocznie bardzo dużo zależy na nieporozumieniu między pracodawcami a pracobiorcami, nie chcieli poczekać do środy i proklamowali bezrobocie już od wtorku rana. Bądź jak bądź toczą się pertraktacje w dalszym ciastu i życzyćby wypadało zarówno w interesie pracodawców jak i pracobiorców, aby doszło do ugody jak najwcześniej.

 

Jak się dowiadujemy, wybuchł podobno w Po-znaniu także strajk tapicerów i robotników maszynowych. Bliższych szczegółów w tym względzie brak namazie.

 

Kurjer Poznański, 22-04-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.