Węgiel dąbrowski i górno-śląski.

Znaczny rozwój działalności rosyjskich zakładów metalurgicznych wysunął znów kwestyę odszukania nowych źródeł węgla kamiennego. Zapotrzebowanie na węgiel wzrasta istotnie z każdą chwilą. Według ostatnich informacyi, rząd ma się w tym wypadku zwrócić do Zagłębia Dąbrowskiego, gdzie jak wiadomo, znaleziono na niewielkiej głębokości nowe pokłady węgla. Pokłady te znajdują się na samej granicy, w pobliżu Katowic. Ich eksploatacya ma się rozpocząć z nadchodzącą jesienią. Prasa handlowa niemieca wyraża nadzieję, że na eksploatacyi tych kopalń, import węgla górno-śląskiego bynajmniej nie ucierpi. Nadzieje swe opera na rozmiarach zapotrzebowania rosyjskiego i na wyższości węgla górno-śląskiego nad dąbrowskim.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 03-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.