Biznes

Warszawa, (E. E.) Ministerstwo skarbu uzależniło wydawanie pozwolenia na sprowadzanie spirytusu z poznańskiego od opłacenia 20 marek złotych od każdych 100 litrów.

 

Kurjer Poznański, 15-04-1921

Warszawa, (E. E.) Podnisienie płac robotniczych i związana z tem drożyzna towarów wywołują stagnację w przemyśle łódzkim. Najmniejsza płaca nie wykwalifikowanej robotnicy wynosi 5000 mk. tygodniowo, płace robotników dochodzą do 13.000 mk. tygodniowo.

 

Kurjer Poznański, 15-04-1921

Warszawa, 6. 4. (Pat.) ›Monitor Polski« podaje rozporządzenie ministra przemysłu i handlu z dn. 18. marea rb. w przedmiocie wolnego handlu węglem dowożonym droga wodną z kopalń zagłębia kitikowkiego i dabrowskiego do miejscowości położonych nad Wisłę i Przemsza, oraz przedruk rozporzadzenia Rady Ministrów z 23. lutego rb. o podwyższeniu dodatków drożyźnianych do pracy zasadniczej funkcionarjuszy państwowych.

 

Kurjer Poznański, 08-04-1921

Kraków, 7 kwietnia. Usposobienie nt giełdzie krakowskiej w dalszym ciągu bez zmiany. Papiery przemysłowe nie wywoływały prawie żadnego zainteresowania, a nieliczne transakcye robione były po kursach nieco zniżkowych. Silniejszy ruch panował w papierach handlowych, z których przedewszystkiem P. T. H. (I i IV em.) kupowano dość w znacznych ilościach.

— Błogosławiony bądź, o domie stary, skąd lecą na nas franki i dolary, skąd płynie złoto z każdej gmachu strony, funty szterlingi, liry i korony. Błogosławiony bądź, o stary gmachu, gdzie każdy szachraj wstępuje bez strachu, gdzie wolno jest bez odpowiedzialności zarin4Cb połowę krajowej ludności. Błogosławiona bądź, Izbo Giełdowa, tyś dla nas Arka Przymierza, ta nowa, która w raj zmienić ma nam ziemski padół, Judeję w górę cląc, a Polskę na dół.

Mucha, 04-02-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.