„Panieńskie skały”

bajka ludowa Tadeusza Kopczyńskiego, której wystawienie teatr ludowy zapowiada na przyszły czwartek, budzi żywe zainteresowanie nie tylko z tego względu, że autor, który odniósł cały szereg świetnych sukcesów na scenach stołecznych, wystawia pierwszą swą sztukę w teatrze ludowym, ale przedewszystkiem dlatego, że autor „Srebrnych szczytów” zwrócił się po natchnienie do skarbnicy poezyi ludowej, do „Bajarza polskiego”, o którym współczesność zapominała.

 

Naiwna bajka w całej swej postaci i wdzięku opowieści ludowej ujęta doświadczoną ręką dramaturga z krwi i z kości, - jest niepowszednim ewenementem teatralnym. Kasa zamawiań rozpoczyna sprzedaż biletów bez żadnej dopłaty począwszy od piątku na pierwsze przedstawienie „Panieńskich Skał”, które roztoczą przed oczami widzą czarodziejskie obrazy bajki ludowej. Kto chce być obecnym na tych przedstawieniach, niech o tem zawczasu pomyślił.Ilustrowany kuryer codzienny, 21-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.