Orkiestra Namysłowskiego.

Kiedy przed dwoma laty Namysłowiacy w trzech koncertach przedstawili plony swej zespoleni muzycznej pracy, omówiliśmy szerzej w formie recenzyjnej wartość tejorkiestralnej drużyny z punktu widzenia erystycznego i społecznego. Zalety jakle dostrzegliśmy wówczas w ich koncertowym popisie: doskonała jednolitość rytmu i dźwięku, spójność frazowania, duży charakterystyczno - ludowy temperament muzyczny utrzymały się i wzmogły w wartości. a wzbogacone zostały podniesieniem ciepła tonów skrzypcowych, uszlachetnieniem brzmienia innych instrumentów i uwytwornieniem interpretacyjnej. Okazało się to zwłaszcza w poważniejszych symfonicznych ustępach programu (np. „Copiniana", uwertura z „Wesela Figara" i t. d.)

Widocznie członkowie tej orkiestry pod kierunkiem wytrawnego. niestrudzonego i pełnego zapału n. Namysłowskiego praca intenzywnie, z zamiłowaniem. n!e rzemieślniczo, nie dla zarobku tytko i w tym względzie mogliby byt wzorem dla innych analogicznych zespołów. Szkoda tylko, fe Namysłowiacy nie przybyli do nas w pełnym komplecie, bo odbiło się to częściowo na sile i harmonicznej celni brzmienia. Fakt że mimo koncertu „Związku muzyków polskich" w tym samym dniu oba popisy orkiestry Namysłowskiego zgromadziły znaczne zastępy słuchaczy, witających drużynę muzyczną serdecznie, dowodzi, że znajduje ona w naszem mieście wielu sympatyków na co istotnie zasługuje. Alf. Jen.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-12-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.