Z OPERY

Na drodze ku Jasnemu słońcu karyery artystycznej uczyniła p. Jayrorzynska ważny a trudny krok naprzód. wystąpiwszy jako Małgorzata w Gounodowskim „Fauście". Muzycznie i scenicznie bardzo odpowiedzialna pertya znalazła w tel utalentowanej śpiewaczce przedstawicielkę, umierającą w aparycyi zewnętrznej i grze aktorskiej poleczyć doskonale w liryzm dziewczęcej niewinności z dramatyczną siłą upadłej pod brzemieniem Losu kobiety i znaleść dla tych dwóch stron scenicznego typu i życia obfitą, a pięknie dobrana skalą środków wokalnych. Ładnie wypadła rola Siebla w ekspressyi, interpretacyi śpiewaczej p. Zbigniewiczównej.

 

Duży zachwyt wywołuje artyzm p. Kniagienina w roli Walentego. Wspaniale rozbrzmiewa basowy organ p. Mazanka jako Mefistofelesa; gra sceniczna zyskuje też coraz więcej Interesującego wyrazu. Chóry wzbudzają podziw pięknem branie nia i świetnością rytmicznego uzgodnienia.

 

Alf. Jen

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-10-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.