„SUMURUN“ w KINO-PALAGE.

Jednym z najbardziej artystycznych obrazów, jakie osiągnęła dotychczas wszechświatowa sztuka kinematograficzna, jest niewątpliwie „Sumurun". Demonstruje ten obraz obecnie warszawski Kino-Pałace. „Sumurun" jest arcydziełem pomysłowości i kunsztu reżyserskiego. Nigdy może dotąd nie widziano na scenie ani na ekranie tłumów, tak silnie życiem tchnących, wzburzonych, roześmianych... Przepych Wschodu, zmysłowość, okrucieństwo, żarem płonąca miłość i ból, szarpiący serce, — wszystkie uczucia znalazły wyraz w tej arabskiej historji z tysiąca i jednej nocy, która równocześnie zajmuje, wzrusza i bawi.

Zwłaszcza, że główne role znalazły się w rękach znakomitych wykonawców, ze znaną gwiazdą kinematograficzną, p. Połą Negri na czele, — i że przebieg akcji ilustruje świetna pod względem charakteru i ekspresji muzyka p. Hollendra. Orkiestra Kino-Palace, pod dyrekcją p. Józefa Wenty stanowi zespół wzorowy.

Świat, 27-11-1920 [grafika: domena publiczna]

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.