„Złota czaszka” z Ludwikiem Solskim.

Korzystając z pobytu naszego świetnego gościa wznawia scena miejska niegraną u nas od lat kilku „Złotą czaskę" Jol. Słowackiego, pamiętną dzięki doskonałej kreacyj tytułowej Ludwika Solskiego. Szczątek arcydzieła naszego wieszcza, harmonizujący z nastrojem chwili obecnej ma w osobie gościa najświetniejszego odtwórcę w roli Strażnika krzemienieckiego, to też ukaże nam się jutro w klasycznem wykonaniu. Obsadę dalszych ról tworzą: pp. Majdrowiczówna, Kosmowska, Modzelewska, Jednowski, Bończa, Trzywdar, Noskowski, Szymborski, Biegatski, Mierzejewski Brandt. Reżyseruje p. M. Jednowski.

 

Dzisiaj uroczyste przedstawienie dla młodzieży szkolnej — »Kościuszko pod Racławicami" poprzedzi wiersz K. Tetmajera, wygłoszony przez p. Wacława Noskowskiego, kreującego rolę tytułową.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-11-1916

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.