Październik 1916

Na świecie

 

Pozostałe wydarzenia:

1 października – Niemcy: przeprowadzono pierwszą w historii zmianę czasu na zimowy.

4 października – założono Murmańsk.

5 października – został oddany do użytku kolejowy Most Chabarowski nad rzeką Amur.

12 października – Hipólito Yrigoyen został wybrany prezydentem Argentyny.

16 października – Margaret Sanger otwarła, pierwszą w USA, Klinikę Świadomego Macierzyństwa.

27 października – w odległości około 60 km od Addis Abeby doszło do bitwy (Bitwa o Segale) w której siły cesarza Zauditu zwyciężyły nad siłami Lij Yasu V.

 

 

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/1916

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.