Lot dookoła świata – samolotem

Angielski major Blake wyjeżdża 24 bm. samolotem w podróż dookoła świata. Podróż tę podzielił na 4 etapy, a przy każdej ważniejszej przerwie nastapi wymiana motoru. Z Londynu udaje się do Kalkuty przez Paryż, Rzym i Ateny. Pierwszy samolot rozwinie siłę 240 HP., w Kalkucie w dalszej podróży 360 HP. Przez Rangoon—Bangkok—Saiyon —Honkong dojedzie do wysp Alanckich minąwszy Japonię i Petropawłowsk, nastepnie do Alaski i do Vancouver. Będzie to najtrudniejsza część podróży ze względu na burze w północnych częściach Oceanu Spokojnego. Z Vancouver uda się do Chicago, N. Yorku i Now. Findlandyi i przez Orenlandyg, Islandyę i wyspy Faroer do Szkocyi. skąd ostatecznie wróci do Londynu. Podróż Blakego ma trwać 3 miesiące.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-05-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.