„Drapacze nieba” w Europie.

Olbrzymi głód placów pod budowę domów wielkich miastach, a temsamem drożyzna tych placów zmusza budujących do ich jak największego wykorzystania. Za przykładem Starów Zjednoczonych, gdzie budowa drapaczy nieba jest na porządku dziennym, poszły i miasta europejskie. Różnica jednak między dr4oaczami nieba w Nowym Jorku a obecnie w Berlinie lub Paryżu polega na tem, iż amerykański niebotyczny taki gmach wznosi się na przestrzeni nieraz nieprawdopodobnie malej, podczas gdy w Europie pod budowę ich przeznacza się bardzo obszerne przestrzenie.

 

W Berlinie przystąpiono obecnie do budowy olbrzymich domów towarowych o 22 piętrach. Przestrzeń pod budowę wynosi około 2.500 sążni. W gmachach tych urzędować będzie poczta, telegraf, biuro kolejowe itd. wyłącznie dla użytku funkcyonaryuszy domów towarowych oraz klientów. Ponadto w gmachu będzie teatr, oraz kilka kinematografów. Poszczególne piętra połączone będą windami w liczbie około 30. Budowa obliczona jest na lat. pięć. Koszta jej wynoszą z góry 10 miliardów marek pol.

Rycina powyższa przedstawia projekty dwóch drapaczów nieba, które zbudowane zostaną w Berlinie.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-05-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.