Żelazna Dziewica.

Niemieckie narzędzia tortur.

Był o to spór, gdzie jest największe muzeum tortur, w Neapolu w muzeum miejskiem, w Madrycie, czy w Norymberdze, w tym zaś haniebnym konkursie zwyciężyła Norymberga. Tam na zamku królewskim jest także niesłychane bogactwo narzędzi torturowych, przyrządy do katowania ludzi są tak doskonałe, że człowiek cywilizowany opuszcza już pierwszą sale, dziękuje za resztę i idzie na świeże powietrze. Szczylem obrzydliwości jest żelazna Dziewica, którą nasz rysunek przedstawia. Otwiera się najeżone gwoździami łono tej dziewicy. wysyła się lam skwarki., zamyka się dziewicę, a ofiara tonie we krwi. która u stóp dziewicy spływa. Przyznać trzeba, że jeśli o tortury chodzi, to twórczość niemiecka ze wszystkich narodów doszła do najwyższej doskonałości, co okazało się jaskrawo w czasie ostatniej wojny i czego ustawiczne dowody mamy na Górnym Śląsku.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-05-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.