Landru a ostatnia z jego… „narzeczonych”.

(Telegram własny „Il. Kuryera Codz.”)

Paryż, 22 listopada. W dwunastym dniu rozpraw w procesie Landru sąd zajął się osobą zaginionej „narzeczonej nr 12”, to jest, ostatniej „narzeczonej” Landru, którą była panna Marchadise. Dama ta, która na drodze prostytucyi zdobyła swoje skromne zasoby materyalne, chciała po swem burzliwem życiu dopłynąć do jakiejś spokojnej przystani. Sposób zapoznania się jej z Landru, jak również następstwa tej znajomości, były takie same jak te widzieliśmy z innych jego stosunków. W tym wypadku obciążającą jednak okolicznością jest to, że panna Marchadise, jadąc do Gambais, nie rozstawała się ze swemi dwoma pieskami, których trupy znaleziono w ogrodzie Landru. Landru przyznaje się, że pieski te zostały przezeń powieszone. Zeznania świadków nie wzmacniają ani nie osłabiają pozyci ostarżonego.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-11-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.