Miliardowa spuścizna po Carusie.

Nie tak dawno, jak głosiły wszystkie pisma świata, zmarł człowiek, o którym mówiono, że posiada kopalnię złota w swej kriani: Henrico Caruso, wielebny śpiewak, Caruso był członkiem opery „Metropolitan” w New Yorku, stąd amerykańskie księgi musiano przedkładać do obliczania pozostałej po nim sukcesyi. Teraz zatem dopiero można mieć pogląd dokładny, jak olbrzymie pozostawił on bogactwa. Pozostały więc spadek liczy 25-30 milinów litrów, czyli przeszło 100 milionów koron czeskich. Niemniej warte są pałace i dobra ziemskie Carusa we Włoszech. Niesłychanej wysokości renta roczna przypada prócz tego jeszcze dla jego spadkobierców z płyt gramofonowych, do których śpewał. Jedna jedyna z firm amerykańskich zapewniła sukcesoreom artysty za lat dziesięć rentą 200.000 dolarów, co samo znaczy już dwadzieścia milionów koron czeskich.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-11-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.