W Irlandyi burza się zbliża.

Londyn. (E. E.) Większość Izby gmin wyraziła na piątkowem posiedzeniu votum zaufania dla gabinetu w sprawie Irlandzkiej. Asguith podkreślił, że propozycye angielskie odpowiają całkowicie politycznej opinii Anglii i Stanów Zjednoczonych. Jeden z członków Izby gmin zapytał czy prawdą fest, Że rząd angielski przyjął jut warunki sinfeinistów jak to o tem doniosły pewne czynniki. L. George odpowiedział, te rząd nie przyjął na ślepo warunków podyktowanych przez sinfeinistów, lecz że wznowił rokowania celem umożliwienia obu stronom znalezienia podstawy do porozumienia.

 

Dotychczasową zasadą rokowań było hasło „Naród z narodem` z wykluczeniem definitywnej sankcyj obu rządów. Imieniem partyi pracy wyraził jej prezes Thomas życzenie oparcia całego toku rokowań i ugody ściśle na gruncie parlamentarnym.

 

Rzym (E.E.) Dzienniki włoskie nie widzą żadnego polepszenia się położenia sprawy irlandzko-angielskiej. Sądzą one, te dalsze rokowania de galery z L. Goergem nie doprowadzą do żadnych wyników. Londyn (KE.) „Evening Standard" donosi, że na wypadek zerwania rokowań angielsko irlandzkich, rząd angielski zdecydowany jest jąć się ostatecznych środków.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-08-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.