Senzacyjna kradzież w wiedeńskiem Muzeum historycznem.

Przed rokiem jeszcze popełniono w państwowem Muzeum historycznem we Wiedniu wielką senzacyjną kradzież, Nieznany sprawca włamał się nocną porą do jednej ze sal ze zbiorami i skradł szereg gemm i brylantów, wartości przedwojennej półtora miliona koron. Dopiero teraz udało się policyj wykryć sprawcę włamania. Jest nim 20-letni handlowiec Erwin Beck, który skradzione kosztowności wywiózł do Holandyi i zamieszkał na state w Amsterdamie. Tam go też aresztowano. Becka wydała pewna kobieta, u której chwilowo zdeponował kilka kosztowności. Beck sprzedał w Amsterdamie gemmy za 300 holenderskich guldenów, a brylanty za 5000 guldenów „we firmie Steffen i Jessen. Ojciec jego, dawny oficer austryacki, brał udział w sprzedawaniu kosztowności w Amsterdamie. Także pewien Rosyanin należał do tej spółki. Wyszło na jaw, że Beck wywiózł niektóre kosztowności w kufrze za opłatą cłową, którą uskutecznił przy pomocy łapówki, wręczając 1000 koron pewnemu wyższemu urzędnikowi cłowemu w Wiedniu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-08-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.