Koronacya rumuńskiej pary królewskiej w Abba Julia.

Pisma rumuńskie donoszą : Dnia 24 września br. odbędzie się w Abba Julia w Siedmiogrodzie uroczystość koronacyjna rumuńskiego króla Ferdynanda i królowej Maryi. Uroczystość odbędzie się w Abba Julia, gdzie niegdyś wołoski książe Michał odniósł wielkie zwycięstwo, w nowo wybudowanym w tym celu kościele. Koronacya odbędzie się wśród niezwykłych ceremonii mod-łów. Szaty koronacyjne dla pary królewskiej wyhaftowano w Paryżu. Po koronacyi wyda król proklamacyę do narodu i odbędzie wielki przegląd wojska, którego jeden oddział będzie symbolizował czasy Trojana i Decebala. W bankiecie weźmie udział 600 osób. Na koszt rządu rozdadzą władze 60.000 fotografii z podobiznami pary królewskiej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-08-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.